NA ANTENIE: Rozmowy po zachodzie

Medale w Londynie

Publikacja: 08.08.2017 g.23:16  Aktualizacja: 09.08.2017 g.10:29 Grzegorz Hałasik
Dwa medale zdobyli we wtorek polscy lekkoatleci na mistrzostwach świata w Londynie. W biegu na 800 metrów srebro wywalczył Adam Kszczot, natomiast pochodzący z podpoznańskich Dusznik Piotr Lisek był drugi w skoku o tyczce.
IAAF_TT
/ Fot.

Piątą lokatę zajął Paweł Wojciechowski.

Reprezentanci Polski do tej pory wywalczyli w Londynie cztery medale: jeden złoty - Anita Włodarczyk oraz dwa srebrne i jeden brązowy. Piotr Lisek został w Londynie wicemistrzem świata w skoku o tyczce. Polak pobił rekord życiowy, skacząc 5 metrów i 89 centymetrów.

Złoty medal zdobył Amerykanin Sam Kendricks (5,95 m), a brązowy Francuz Renaud Lavillenie (5,89 m). Drugi z biało-czerwonych, Paweł Wojciechowski, osiągnął 5 metrów i 75 centymetrów i zajął piąte miejsce.

Srebro Liska to czwarty medal reprezentantów Polski na tych mistrzostwach. We wtorek po srebro w biegu na 800 metrów sięgnął Adam Kszczot. Z kolei w poniedziałek złoto w rzucie młotem wywalczyła Anita Włodarczyk, a w tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium stanęła Malwina Kopron.