NA ANTENIE: 00:00-01:00 KLASYKA I/

18. PKO Poznań Maraton - wyniki, zdjęcia!

Publikacja: 15.10.2017 g.13:47  Aktualizacja: 15.10.2017 g.14:03 Wojciech Bernard
32-letni Ukrainiec Mykola Iukhymchuk wygrał 18. PKO Poznań Maraton. Zwycięzca uzyskał czas 2:14:30. Triumfował z ponad trzyminutową przewagą. Do rekordu życiowego zabrakło mu niespełna 35 sekund.
finsz maraton zwycięzca - Facebook - Poznań Maraton
/ Fot. Facebook (Poznań Maraton )

Jako drugi przybiegł Kenijczyk Boniface Wambua Nduwa, trzeci był Białorusin Wodzisław Pranau. Piąte miejsce zajął najlepszy Polak, zwycięzca sprzed dwóch lat Emil Dobrowolski.

Wśród pań najszybsza była Japonka Haruna Takada z czasem 2:40:49. Na drugim miejscu finiszowała Polka Dominika Stelmach, która minęła metę na czworakach.

Zwycięzca maratonu otrzyma 12 tysięcy złotych. Będą też nagrody do rozlosowania - 10 nagród po tysiąc złotych czy akredytacja na mecz Lecha Poznań, która pozwoli od kuchni zobaczyć jak funkcjonuje klub. Wszyscy, którzy dotarli do mety, otrzymali pamiątkowe medale. Tym razem znajduje się na nich, obchodząca 45-lecie poznańska kolejka Maltanka.