NA ANTENIE: MALA, LITTLE FLOWER/KATY CARR

Akademia idzie po mistrzostwo

Publikacja: 13.05.2012 g.09:14  Aktualizacja: 14.05.2012 g.08:58
- Pierwszy raz w życiu wygrałem w rzutach karnych - cieszył się po zakończeniu meczu w Krakowie Daniel Lebiedziński. Akademia zrobiła ważny krok w drodze do obrony mistrzowskiego tytułu.
Wisła-Akademia - Krzysztof Kaczyński
/ Fot. Krzysztof Kaczyński

Piękny mecz, mnóstwo walki, mało miejsca na rozegranie i jeszcze mniej czasu na przyjęcie piłki. Zawodnicy obu zespołów zostawili sporo zdrowia na parkiecie. Od pierwszych minut meczu było widać, że spotkali się godni siebie przeciwnicy. Mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu walczyli jak równy z równym. - Przegraliśmy bitwę, ale zamierzamy wygrać wojnę - podsumował krótko spotkanie Adrian Pater.

Już w 10. minucie w bramce Akademii nastąpiła wymuszona zmiana. Nicolae Neagu doznał urazu i musiał usiąść na ławce. Między słupkami pniewskiego zespołu stanął Maciej Foltyn - młody reprezentacyjny bramkarz spisał się znakomicie. - Moim zdaniem bohaterami byli obaj bramkarze, którzy bronili w niesamowitych sytuacjach - powiedział trener Klaudiusz Hirsch. 50 minut rywalizacji nie przyniosło rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Po pierwszych pięciu seriach na tablicy nadal widniał wynik remisowy. W ostatniej najpierw w słupek trafił Douglas a po chwili Mateusz Mika pewnym strzałem przechylił szalę na stronę Akademii. W pniewskim obozie zapanowała ogromna radość. - Cieszymy się ze zwycięstwa, wiemy jednak że sporo pracy przed nami. W niedzielę będziemy chcieli znów pokazać się z dobrej strony - zapowiada Michał Wojciechowski, strzelec jednego z goli.

WISŁA KRAKBET KRAKÓW - AKADEMIA FC PNIEWY 2:2 (1:1, 2:2) rz.k. 4:5

Bramki: 0:1 Ł.Pieczyński (12.), 1:1 Pater (14.), 1:2 Wojciechowski (24.), 2:2 Szłapa (35.)

Wisła: Nawrat, Dworzecki - Mirga, Franz, Douglas, Andre, Szłapa, Czech, Wołoszyn, Wachula, Kiełpiński, Pater

Akademia: Neagu, Foltyn - Łeszyk, Ł.Pieczyński, Hurtado, Diaz, Caceres, Mika, Lebiedziński, Wojciechowski, Despotović, Solecki