NA ANTENIE: DZIEN DOBRY (LETNI DZIEN) 2023/SORRY BOYS, ROBERT GAWLINSKI

Blamaż Lecha w Kielcach

Publikacja: 06.08.2016 g.21:26  Aktualizacja: 08.08.2016 g.16:24 Krzysztof Ratajczak
Kolejorz przegrał z Koroną 4:1 i wciąż pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy.
201512 - Korona Kielce - Lech, 0-1025 kadar - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Wprawdzie po trafieniu Marcina Robaka poznaniacy prowadzili 1:0, ale jeszcze w przed przerwą wyrównał Łukasz Sekulski, w drugiej połowie do poznańskiej bramki trafiali ponownie Sekulski oraz Miguel Palanca i Rafał Grzelak.

Na dodatek od szóstej minuty Lech grał w osłabieniu po czerwonej kartce Abdula Aziza Tetteha. "Mamy problem mentalny" - przyznał po meczu trener Jan Urban.

Korona z 5 punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, Lech ma 1 punkt i jest ostatni. Prowadzi Jagiellonia Białystok - 10 pkt.

Po meczu w Kielcach zespół Lecha nie wrócił do Poznania, tylko w niedzielę pojedzie do Bialska-Białej, gdzie we wtorek zagra z Podbeskidziem w rozgrywkach Pucharu Polski.

Grzegorz Hałasik/ada

Bramki: Sekulski (21), Sekulski (50), Palanca (69), Grzelak (79) - Robak (16)

Czerwona kartka: Tetteh
Żółta kartka: Grzelak, Rymaniak, Kallaste, Pilipczuk - Robak, Kadar, Majewski, Wilusz, Trałka

Korona Kielce: Michal Pesković - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Dmitry Wierchowcow, Ken Kallaste - Rafał Grzelak - Jacek Kiełb (84. Vladislavs Gabovs), Nabil Aankour, Mateusz Możdżeń (90. Marcin Cebula), Siergiej Pilipczuk - Łukasz Sekulski (64. Miguel Palanca)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Maciej Wilusz, Tamas Kadar, Robert Gumny - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh - Maciej Makuszewski (72. Darko Jevtić), Radosław Majewski, Maciej Gajos (46. Dariusz Formella) - Marcin Robak (79. Nicki Bille)

lechpoznan.pl/ada

Sponsor transmisji:

Relacja

• KONIEC MECZU! Lech przegrywa w Kielcach 4:1
  • 93 minuta Ikona
    Czwarta żółta kartka dla Kolejorza. Tym razem dla Macieja Wilusza
  • 90 minuta
    Arbiter dolicza 3 minuty
  • 90 minuta Ikona
    W drużynie gospodarzy Marcin Cebula za Mateusza Możdżenia
  • 86 minuta Ikona
    Pilipczuk otrzymuje żółtą kartkę.
  • 86 minuta
    Formella poważnie ucierpiał w starciu z Pilipczukiem i niestety nie może wrócić na boisko. Poznaniacy mecz skończą w dziewiątkę.
  • 82 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Radosława Majewskiego
  • 83 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie Korony: za Jacka Kiełba - Vladislavs Gabovs
  • 79 minuta Ikona
    Czwarty gol dla gospodarzy! To prawdziwy nokaut. Wynik na 4:1 podwyższa Rafał Grzelak
    Kolejna zmiana: za Robaka - Nicki Bille Nielsen
  • 71 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie Lecha Poznań. Darko Jevtic za Macieja Makuszewskiego.
    Co za gol! Miguel Palanca pięknym uderzeniem pokonuje Jasmina Burica i podwyższa prowadzenie kieleckiej drużyny na 3:1
  • 65 minuta Ikona
    Łukasz Sekulski, strzelec dwóch goli dla Kielczan schodzi z boiska. W jego miejsce: Palanca
  • 53 minuta
    Świetna akcja Kolejorza - niestety Marcin Robak strzela minimalnie obok słupka.
  • 48 minuta Ikona
    Po świetnym dograniu Kiełby Łukasz Sekulski strzałem głową zdobywa kolejną bramkę dla Korony. 2:1 dla gospodarzy.
  • 46 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie poznańskiego Lecha: za Gajosa na boisko wchodzi Formella
  • 46 minuta
    Rozpoczyna się druga połowa spotkania
  • KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Do przerwy Lech remisuje w Kielcach 1:1
  • 45 minuta +2 Ikona
    Kallaste za faul na Trałce otrzymuje żółtą kartkę
  • 41 minuta Ikona
    Kolejna kartka, tym razem dla Kolejorza. Tomas Kadar za faul w środkowej strefie.
  • 38 minuta Ikona
    Żółtą kartkę za faul na Gumnym zobaczył Bartosz Rymaniak
  • 35 minuta
    Po rzucie rożnym zaraz obok słupka uderzył Siergiej Pilipczuk.
  • 32 minuta
    Trzeci rzut wolny dla Kolejorza. Dużo stałych fragmentów gry dla Lecha w tym meczu. Niestety - niewiele z nich wynika.
  • 28 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Marcina Robaka. Z rzutu wolnego rozpoczyna Korona.
  • 21 minuta Ikona
    Korona wyrównuje wynik po rzucie karnym. Strzelcem gola jest Łukasz Sekulski
  • 20 minuta
    Rzut karny dla Korony po faulu Kędziory na Kallaste
  • 16 minuta Ikona
    GOL! Po podaniu Majewskiego bramkę zdobywa Marcin Robak.
  • 12 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Grzelaka za faul na Makuszewskim
  • 7 minuta Ikona
    Czerwona kartka dla Tetteha! Surowa decyzja arbitra. Poznaniacy grają w dziesiątkę