NA ANTENIE: 01:00-02:00 KLASYKA II/

Cracovia-Lech Poznań 2:0. Koniec marzeń...

Publikacja: 08.05.2016 g.17:25  Aktualizacja: 09.05.2016 g.15:44 Krzysztof Ratajczak
Piłkarze Lecha Poznań znów zawiedli. Przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:2 w meczu 35. kolejki grupy mistrzowskiej ekstraklasy.
lech cracovia wiosna 2016 - Marcin Wesołowski
/ Fot. Marcin Wesołowski

Porażka przekreśliła szanse lechitów na awans do europejskich pucharów. Oba gole padły przed przerwą, a do siatki trafili Erik Jendrisek i Marcin Budziński. Lechici trochę lepiej spisywali się w drugiej połowie, ale brakowało im skuteczności oraz odrobiny szczęścia - rywali przed utratą bramki ratowały poprzeczka i słupek.

W tym sezonie przed Lechem jeszcze dwa spotkania ligowe, ale strat do czołówki odrobić się już nie da.

CRACOVIA - LECH POZNAŃ 2:0 (2:0)

Bramki: Jendrisek (14), Budziński (43)

Żółte kartki: Deleu, Bejan - Gajos, Kamiński

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Florin Bejan, Hubert Wołąkiewicz, Paweł Jaroszyński - Marcin Budziński, Miroslav Covilo - Jakub Wójcicki, Mateusz Cetnarski (85. Dariusz Zjawiński), Bartosz Kapustka (80. Tomas Vestenicky) - Erik Jendrisek (90. Mateusz Wdowiak)

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay (87. Robert Gumny), Tamas Kadar, Marcin Kamiński, Vladimir Volkov - Karol Linetty (69. Kamil Jóźwiak), Abdul Aziz Tetteh - Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić (46. Marcin Robak), Szymon Pawłowski - Maciej Gajos

Widzów: 10 586