NA ANTENIE: Prognoza pogody - nasz synoptyk

Dariusz Żuraw: "Dogonienie Legii jest już niemożliwe"

Publikacja: 31.05.2020 g.09:25  Aktualizacja: 31.05.2020 g.15:09 Dawid Cytrowski
Nie tak piłkarze Lecha Poznań wyobrażali sobie powrót do ligowej rywalizacji po przerwie spowodowanej koronawirusem.
Dariusz Żuraw Lech Poznań - Lech Poznań/Przemysław Szyszka

W sobotę przy Bułgarskiej Kolejorz przegrał w klasyku z Legią Warszawa 0:1. Jedyną bramkę w 17. minucie zdobył Czech Tomas Pekhart.

W tabeli strata Lecha do liderującej drużyny z Warszawy wzrosła aż do 12 punktów. Trener poznaniaków Dariusz Żuraw jest zdania, że losy mistrzostwa są już rozstrzygnięte.

Strata jest już tak duża, że trudno o czymkolwiek myśleć. My nigdy niczego nie deklarowaliśmy, bo zespół był w przebudowie. Momentami nasza niezła gra pozwoliła na złapanie optymizmu, ale zostaliśmy dziś sprowadzeni na ziemię. Patrząc na tabelę, na liczbę punktów, trzeba jasno powiedzieć: dogonienie Legii będzie bardzo trudne. Powiedziałbym, że to w tym momencie niemożliwe.

Dla Lecha realnym celem pozostaje w tym sezonie walka o awans do europejskich pucharów. Można się do nich zakwalifikować także poprzez wygranie Pucharu Polski - w tych rozgrywkach Kolejorz awansował już do półfinału.