NA ANTENIE: Mała czarna

Derby Poznania dla Lecha!

Publikacja: 14.05.2022 g.17:20  Aktualizacja: 14.05.2022 g.20:08 Wojciech Bernard
Lech lepszy od Warty w piłkarskich derbach Poznania. W rozegranym w Grodzisku Wlkp. meczu Kolejorz pokonał Zielonych 2:1 i jest o krok od wywalczenia tytułu mistrza Polski. Warciarze już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie.
derby poznania lech warta - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Dość nieoczekiwanie, już w 10. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Bramkę z rzutu karnego zdobył Michał Kopczyński. Lechici odpowiedzieli pięknym golem Joao Amarala, a tuż przed przerwą do siatki trafił także Mikael Ishak. Stojąca na słabym poziomie druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku i Kolejorz mógł cieszyć się z kompletu punktów. Jeśli
zajmujący drugą lokatę w tabeli Raków Częstochowa nie wygra wieczorem w Lubinie z Zagłębiem, podopieczni Macieja Skorży zdobycie tytułu będą mogli świętować już dziś. W przypadku zwycięstwa zespołu spod Jasnej Góry, poznaniacy na rozstrzygnięcia muszą poczekać do ostatniej kolejki.

Podczas meczu karierę zakończył Łukasz Trałka. Schodzącego z boiska 38-letnigo piłkarza żegnał szpaler zawodników obu zespołów. Trałka ostatnie lata spędził w Warcie, wcześniej był też graczem Kolejorza, z którym zdobył mistrzostwo Polski i dwa krajowe puchary.