NA ANTENIE: Wieczór z Radiem Poznań

Grają w piłkę na kajakach! (FILM)

Publikacja: 22.08.2013 g.18:23  Aktualizacja: 22.08.2013 g.18:36
Od zwycięstwa nad Włochami 2:1 rozpoczęła udział w Mistrzostwach Europy w Kajak Polo polska reprezentacja kobiet U-21. Reprezentacja seniorek wygrała zdecydowanie ze Szwedkami 9:1. Reprezentacja Polski seniorów przegrała z Niemcami - 5:1.
mecz-polska-niemcy-seniorow - ICF Canoe Polo Poznań 2013
/ Fot. (ICF Canoe Polo Poznań 2013)

W pozostałych czwartkowych meczach Polacy wygrali z Węgrami 3:2, Polki pokonały Danię 6:3, a reprezentacja Polski kobiet U-21 przegrała z Niemcami 3:2. Zobacz film z meczu Polska-Dania.

Kajak Polo jest grą, w której rywalizują dwa pięcioosobowe zespoły. Gracze wiosłują w kajakach do polo, na wyraźnie oznaczonym obszarze wodnym, próbując strzelić gola przeciwnikom. Wygrywa zespół, który zdobędzie większą liczbę goli.

Pole do gry to powierzchnia o wymiarach 35 na 23 m. Na krótszych bokach, nad linią bramkową, na wysokości 2 m w ich części środkowej, zawieszone są bramki o wymiarach 1,5 na 1m. To właśnie do nich zawodnicy usiłują wrzucić piłkę ręką lub wiosłem. Czas gry to dwie połowy po 10 min z przerwą 3-minutową. W czasie przerwy zawodnicy zmieniają strony pola gry. Jednocześnie na boisku może przebywać po pięciu zawodników z każdej drużyny, ale za linią bramkową w gotowości do gry przebywa po trzech zawodników w każdej drużynie. Zmiany wykonywane są systemem hokejowym.

Wstęp na wszystkie mecze wolny! Mecze rozgrywane są przy trybunach na Torze Regatowym Malta.