NA ANTENIE: DROGI PROSTE (2021)/KWIAT JABONI, JULIA PIETRUCHA

Hampel drugi w Nowej Zelandii

Publikacja: 31.03.2012 g.15:38  Aktualizacja: 31.03.2012 g.15:43
Broniący tytułu indywidualnego Mistrza Świata w jeździe na żużlu Greg Hancock dał sygnał, że w tym sezonie znów będzie się liczyć w walce o najwyższe stawki. W sobotę Amerykanin wygrał pierwszą w tym roku eliminację - Grand Prix Nowej Zelandii.

Drugie miejsce w ścisłym finale zajął Jarosław Hampel, kapitan Unii Leszno, choć początek zawodów nie wróżył takiego sukcesu. W swoich dwóch pierwszych wyścigach Polak zajmował trzecie miejsca, szybko jednak przyzwyczaił się do toru w Auckland. To tylko potwierdzenie klasy trzeciego zawodnika poprzednich mistrzostw świata - mówi trener reprezentacji Polski Marek Cieślak.

Do finału nie zdołał awansować Tomasz Gollob, choć zawody zaczął doskonale. Z pięciu wyścigów serii zasadniczej wygrał cztery, raz był drugi. W półfinale zajął jednak dopiero trzecie miejsce, a zdaniem trenera Cieślaka zaszkodziła mu, przeprowadzona tuż przed startem kosmetyka toru. Ostatecznie Gollob zawody w Auckland zakończył na piątym miejscu, za Hancockiem, Hampelem, Nickim Pedersenem i Jasonem Crumpem.

Polak zdobył jednak aż 15 punktów, co daje mu trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Lider - Greg Hancock ma 22 punkty, wicelider - Jarosław Hampel 18. Następną eliminację indywidualnych Mistrzostw Świata żużlowców będzie Grand Prix Europy, 28 kwietnia na torze w Lesznie.