NA ANTENIE: WELCOME TO TOMORROW/SNAP

Kolejorz pokonał ACF Fiorentina 2:1!

Publikacja: 22.10.2015 g.22:52  Aktualizacja: 26.10.2015 g.12:23
Lech Poznań ograł lidera włoskiej Serie A. W trzeciej kolejce Ligi Europy Kolejorz pokonał na wyjeździe Fiorentinę 2:1.
20151017_Lech-RuchChorzow_2-2_14 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Do przerwy gole nie padły. W 65-tej minucie gola zdobył rezerwowy Dawid Kownacki, który po chwili zszedł z boiska z powodu kontuzji. Zmienił go Maciej Gajos i w 83 minucie zdobył drugą bramkę. Dla gospodarzy w 90.minucie trafił Giuseppe Rossi. - Miałem przytrzymać trochę piłkę, gdy wchodziłem - przyznał po meczu Kownacki.

W drugim meczu grupy I FC Basel przegrał z Belenenses Lizbona 1:2. Po trzech kolejkach Bazylea ma sześć punktów, Lech o Belenenses po cztery, a Fiorentina trzy.

Najbliższy mecz, 5 listopada w Poznaniu, ponownie z Włochami, ale przy pustych trybunach. Natomiast w najbliższą niedzielę Lech zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.

ACF Fiorentina – Lech Poznań 1:2

Bramki: Rossi (90') - Kownacki (66’), Gajos (82’)

Żółte kartki: Lovrerncsics, Trałka
Czerwona kartka: Rebić (90+1, za brutalny faul)

Fiorentina: Luigi Sepe - Nenad Tomović, Facundo Roncaglia, Davide Astori, Manuel Pasqual (68. Federico Bernardeschi) - Matias Fernandez, Mario Juarez (73. Josip Iścić), Joan Verdu (65. Matias Vecino) - Ante Rebić, Khouma Boubacar, Giuseppe Rossi

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka, Marcin Kamiński, Tamas Kadar - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh - Dariusz Formella, David Holman (68. Kasper Hamalainen), Gergo Lovrencsics - Denis Thomalla (63. Dawid Kownacki, 77. Maciej Gajos)

Widzów:14 293.