Kolejorz remisuje z Piastem. Twardy mecz w Gliwicach

Publikacja: 20.07.2019 g.21:54  Aktualizacja: 21.07.2019 g.14:59 Grzegorz Hałasik
Remis Lecha Poznań na inaugurację piłkarskiej PKO ekstraklasy.
lech poznań piast gliwice - Radio Poznań Sport
/ Fot. Radio Poznań Sport

W pierwszej kolejce Kolejorz zremisował w Gliwicach z Piastem 1:1. Już w siódmej minucie mistrzów Polski na prowadzenie wyprowadził Jorge Felix, a wyrównał osiem minut przed końcem rezerwowy Paweł Tomczyk.

Trener poznaniaków Dariusz Żuraw przyznał, że po chaotycznej pierwszej połowie, w drugiej jego zespół w miarę opanował sytuację.

- W drugiej połowie wyglądało to zdecydowanie lepiej, stwarzaliśmy sobie sytuacje, graliśmy trochę lepiej piłką i to powodowało, że raz po raz do tych sytuacji strzeleckich dochodziliśmy. Po zmianach, które zrobiliśmy, ten nacisk był jeszcze większy, udało się strzelić bramkę, niestety tej drugiej nie zdążyliśmy, ale muszę pochwalić zespół za to, że grał do końca - mówił po meczu trener Kolejorza.

Kolejny mecz Lecha w najbliższy piątek, w Poznaniu z Wisłą Płock.

Piast: 26. František Plach - 22. Tomasz Mokwa, 88. Uroš Korun, 23. Tomáš Huk, 2. Mikkel Kirkeskov - 11. Jorge Félix, 18. Patryk Sokołowski, 10. Patryk Dziczek, 17. Joel Valencia (73, 20. Martin Konczkowski), 21. Gerard Badía (79, 24. Damian Byrtek) - 9. Piotr Parzyszek (68, 90. Dani Aquino).

Lech: 1. Mickey van der Hart - 2. Robert Gumny, 4. Thomas Rogne, 5. Đorđe Crnomarković, 22. Wołodymyr Kostewycz - 7. Kamil Jóźwiak, 6. Karlo Muhar (79, 8. Paweł Tomczyk), 25. Pedro Tiba, 10. Darko Jevtić, 27. Tymoteusz Puchacz (64, 17. Maciej Makuszewski) - 24. João Amaral (72, 11. Timur Żamaletdinow).

żółte kartki: Jorge Félix, Dziczek - Muhar.
czerwona kartka: Tomáš Huk (77. minuta, Piast, za faul taktyczny).