NA ANTENIE: FINGERTIPS/CAMEL

Stary mistrz lepszy od nowego. Lech wygrywa z Rakowem!

Publikacja: 14.05.2023 g.19:15  Aktualizacja: 15.05.2023 g.09:53 Grzegorz Hałasik
W 32. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 2:0.
net-23514500 - Waldemar Deska - PAP

W pierwszej połowie gola dla ustępującego mistrza Polski strzelił głową Filip Marchwiński, po świetnym podaniu Niki Kwekweskiriego. Po przerwie do częstochowskiej bramki z rzutu karnego trafił Kristoffer Velde.

Do zakończenia sezonu zostały dwie kolejki; Lech utrzymał czwarte miejsce w tabeli i ma sześć punktów przewagi nad piątym Piastem Gliwice, co oznacza, że zapewnił sobie awans do rozgrywek europejskich w przyszłym sezonie.

Jutro swój mecz 32. kolejki rozegra poznańska Warta, która w Grodzisku Wielkopolskim podejmie Radomiaka.