NA ANTENIE: Serwis informacyjny

Kolejorz znów zwycięski!

Publikacja: 18.02.2018 g.20:28  Aktualizacja: 12.04.2018 g.17:46
Lech Poznań pokonał w 23. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin 2:0 (1:0).
lech poznań górnik łęczna (7) - Leon Bielewicz
/ Fot. Leon Bielewicz

Po bezbarwnej wiosennej premierze w Gdyni podopieczni trenera Nenada Bjelicy pragnęli przed własną publicznością powrócić na zwycięski szlak. Choć styl gry piłkarzy Lecha jest jeszcze dość daleki do optymalnego, to poczynania lechitów obserwowało się znacznie przyjemniej niż przed tygodniem.

Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Darko Jevtić. Po indywidualnej akcji oddał strzał po ziemi zza pola karnego, z którym nie poradził sobie Łukasz Załuska. Bramkę na 2:0 zdobył pod koniec meczu Emir Dilaver, wykorzystując dobre dośrodkowanie Jevticia z rzutu rożnego.

Wydarzeniem wartym odnotowania jest debiut Tymoteusza Klupsia. Wychowanek Lecha pojawił się na boisku w 89. minucie, kiedy to zmienił Jevticia. Utalentowany skrzydłowy jest pierwszym zawodnikiem z rocznika 2000, który pojawił się na murawie w oficjalnym spotkaniu Kolejorza.

Po zwycięstwie nad Pogonią Lech utrzyma 3. miejsce w ligowej tabeli. Do Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok traci odpowiednio 4 i 2 punkty. Nad czwartym Górnikiem Zabrze ma natomiast 4 punkty przewagi, jednak zabrzanie swoje spotkanie rozegrają dopiero w poniedziałek. Najbliższy mecz Lecha z kolei w niedzielę 25 lutego. Podopiecznych Bjelicy czeka wyprawa do Kielc, gdzie zmierzą się z Koroną.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: Jevtić 20', Dilaver 81'