NA ANTENIE: NA MOSCIE W AVIGNON/EWA DEMARCZYK

Koniec pucharów dla Lecha

Publikacja: 03.08.2017 g.20:00  Aktualizacja: 04.08.2017 g.17:53 Krzysztof Ratajczak
Po remisie 2:2 z FC Utrecht piłkarze Lecha Poznań odpadli z rywalizacji o fazę grupową Ligi Europy.
lech mecz puchar (11)
/ Fot.

Rewanżowy mecz III rundy kwalifikacji z FC Utrzecht zakończył się remisem 2:2 (1:1); w Holandii było 0:0. Rewanż w Poznaniu zaczął się znakomicie dla gości, którzy już w 1. minucie objęli prowadzenie po strzale Gyrano Kerka. W 26. minucie wyrównał Christian Gytkjaer, a od 70. minuty Lech grał w liczebnej przewadze po tym, jak czerwoną kartkę dostał Ramon Leeuwin.

Piłkarze poznańskiego klubu nie ustawali w atakach na bramkę holenderskiej drużyny, ale nie byli w stanie przypieczętować przewagi. W 89. minucie po fatalnym błędzie Wołodymyra Kostewycza gola na 2:1 dla FC Utrecht strzelił Zakaria Labyad, a w doliczonym czasie wynik meczu ustalił Gytkjaer.

Bramki: Gytkjaer (25), Gytkjaer (90+3) - Kerk (1), Labyad (89)
Żółte kartki: Vujadinović, Situm, Nicki Bille - Janssen, van der Maarel, Leeuwin, Ayoub
Czerwon: Leeuwin (za drugą żółtą)

Lech: Matus Putnocky - Emir Dilaver (80. Deniss Rakels), Nikola Vujadinović, Rafał Janicki, Volodymyr Kostevych - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (85. Nicki Bille), Radosław Majewski - Maciej Makuszewski, Christiaj Gytkjaer, Mario Situm (71. Nicklas Barkroth)

FC Utrecht: David Jensen - Sean Kleiber, Mark van der Maarel, Willen Janssen, Edson Braafheid (69. Robin van der Meer) - Sander van De Streek, Ramon Leeuwin, Urby Emmanuelson (46. Yassin Aayub) - Zakaria Labyad - Gyrano Kerk (74. Giovanni Troupee), Cyriel Dessers

Widzów: 33 446