NA ANTENIE: Pół na pół

Lech wygrał ze Śląskiem Wrocław (2:1)

Publikacja: 16.02.2014 g.20:00  Aktualizacja: 17.02.2014 g.08:42
Kolejorz wygrał na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 2:1 (1:1) w ostatnim niedzielnym meczu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
20140216_1906 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Pierwszego gola zdobył Lech. W 12. minucie podanie Barry'ego Douglasa z rzutu wolnego wykorzystał Kasper Hamalainen, który pokonał bramkarza Śląska, wyrównał w 28. minucie Portugalczyk Paixao, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 70. minucie Łukasz Teodorczyk.

W najbliższy piątek Lech zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Żółte kartki wyeliminowały z tego spotkania Łukasza Teodorczyka, Barry'ego Douglasa i Karolla Linettego.

W innych niedzielnych meczach Ruch Chorzów wygrał z Jagiellonią Białystok 1:0, a Zagłębie Lubin pokonało Górnika Zabrze 3:0. W tabeli Ekstraklasy prowadzi Legia Warszawa, która w piątek wygrała z Koroną Kielce 1:0 i ma na koncie 46 punktów. Na drugim miejscu jest Górnik Zabrze (38 punktów), a na trzecim Lech Poznań (37 punktów).