NA ANTENIE: Wieczór z Radiem Poznań

Lech wygrywa z Górnikiem. Mamy lidera!

Publikacja: 08.04.2018 g.06:05  Aktualizacja: 08.04.2018 g.07:51 Dawid Cytrowski
Piłkarze poznańskiego Lecha zdobyli 3 punkty w meczu z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kolejorza 3:1.
kibice lech górnik - Joanna Kardasz-Dyc
/ Fot. Joanna Kardasz-Dyc

Mecz w Poznaniu od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, ale dopiero w doliczonym czasie I połowy przewagę udokumentował bramką Kamil Jóźwiak.

W 76. minucie Damian Kądzior wykorzystał rzut karny, ale 5 minut później Lech ponownie prowadził po golu Łukasza Trałki. W doliczonym czasie wynik meczu ustalił Radosław Majewski.

Piłkarze Lecha Poznań  zakończyli pierwszą fazę rozgrywek na 1. miejscu.

Pozycja lidera po fazie zasadniczej stawia Lecha w dość komfortowej sytuacji. Jeśli na koniec sezonu będzie miał tyle samo punktów co druga drużyna, to w tabeli będzie nad nią. Już w przyszły weekend początek rundy finałowej, w której lechici zagrają przy Bułgarskiej z Koroną Kielce. Zresztą, jako jedna z czterech najlepszych drużyn Kolejorz ma przywilej rozgrywania większości spotkań przed własną publicznością.

A to spory atut, bo w obecnych rozgrywkach poznaniacy u siebie jeszcze nie przegrali. Podopieczni Nenada Bjelicy w delegacje wybiorą się do Lubina w 32. kolejce, do Płocka w 34. kolejce i do Krakowa w przedostatniej, 36. kolejce. Na deser, w 37. kolejce zagrają przed własną publicznością z Legią Warszawa. Ten mecz może zdecydować o mistrzostwie Polski. Choć pamiętajmy, że odkąd wprowadzono dodatkowych 7 spotkań, to żadna drużyna w historii nie wygrała ich wszystkich.