NA ANTENIE: 00:00-01:00 KLASYKA I/

Fatalny mecz Lecha Poznań w Lizbonie. Kolejorz żegna się z Ligą Europy

Publikacja: 03.12.2020 g.22:55  Aktualizacja: 04.12.2020 g.16:00 Dawid Cytrowski
Nie było niespodzianki na Estadio da Luz w Lizbonie. Piłkarze Lecha Poznań przegrali z Benfiką 0:4 i stracili nawet matematyczne szanse na awans do 1/16 finału Ligi Europy.
lech poznań benfica lizbona liga europy - Lech Poznań

Ekperymentalne zestawienie składu przez Dariusza Żurawia nie zdało egzaminu. O ile w pierwszym meczu z Portugalczykami Kolejorz grał odważnie i strzelał bramki, o tyle w Lizbonie poznaniacy nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Benfiki.

W 36. minucie pierwszą bramkę zdobył Jan Vertonghen. Kolejne padały już w II połowie - w 57. minucie drugiego gola strzelił Darwin Nunez, kilkadziesiąt sekund później podwyższył Pizzi, a tuż przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Julian Weigl.

W drugim meczu grupy D Glasgow Rangers pokonali u siebie belgijski Standard Liege 3:2. W przyszły czwartek Kolejorz zagra u siebie ze Szkotami. Będzie to ostatni mecz Lecha w tegorocznej edycji europejskich pucharów.