NA ANTENIE: DZIEŃ DOBRY WIELKOPOLSKO

Ligowa sobota w Wielkopolsce

Publikacja: 03.03.2018 g.22:14  Aktualizacja: 04.03.2018 g.12:16 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Znakomita seria zwycięstw szczypiornistów Energi MKS Kalisz została w końcu przerwana. Kaliszanie ulegli w sobotę Chrobremu Głogów 25:29. Dwie porażki zanotowały z kolei wielkopolskie koszykarki w meczach ekstraklasy.

Siedem ligowych meczów z rzędu wygrali ostatnio piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz. W sobotę ich efektowną serię zakończył zespół Chrobrego Głógów, który w niezdobytej w tym roku hali Arena pokonał gospodarzy 29:25. Do przerwy kaliszanie remisowali 14:14, ale w pierwszym kwadransie drugiej odsłony zawiodła ich skuteczność. Rywale wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, której nie dali już sobie odebrać do końca meczu.

W koszykarskiej ekstraklasie kobiet dwie porażki drużyn z naszego regionu. Ostrovia Ostrów Wlkp. uległa Enerdze Toruń 72:75, a zespół Enei AZS Poznań przegrał ze Ślęzą Wrocław 68:81. W I lidze koszykarzy ekipa Jamaleksu Polonii Leszno przegrała na wyjeździe z Sokołem Łancut 77:81.

W 20. kolejce ekstraklasy siatkarek zespół Enei PTPS Piła pokonał Muszyniankę Muszyna 3:0. Ze zmiennym szczęściem radziły sobie natomiast wielkopolskie siatkarki w meczach fazy play-off I ligi. Enea Energetyk Poznań pokonał na wyjeździe Radomkę Radom 3:0, a Energa MKS Kalisz przegrał z PWSZ Tarnów 2:3. Dziś drugie starcia tych drużyn. Z kolei Krispol Września pokonał na wyjeździe AZS Stal Nysa w 3. meczu fazy play-off I ligi siatkarzy i objął prowadzenie w rywalizacji 2:1. W niedzielę oba zespoły zmierzą się po raz czwarty.