NA ANTENIE: W sportowym rytmie

Ligowa środa po wielkopolsku

Publikacja: 25.01.2017 g.21:16  Aktualizacja: 26.01.2017 g.08:38 Grzegorz Hałasik
Wielkopolska
Swoje ligowe spotkania w środę wygrywały zespoły z Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza, jedyną porażkę ponieśli zapaśnicy.
stal ostrow - Stal Ostrów
/ Fot. (Stal Ostrów )

Lider ekstraklasy koszykarzy pokonany w Ostrowie Wielkopolskim! BM Slam Stal wygrała z Polskim Cukrem Toruń 80:63. Najwięcej punktów dla ostrowskiego zespołu zdobyli Szymon Szewczyk - 19 i Aaron Johnson - 18. Ostrowianie zajmują aktualnie 9. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki, z bilansem 9 zwycięstw i 8 porażek.

W zaległym meczu pierwszej ligi koszykarek Pomarańczarnia MUKS Poznań pokonał na wyjeździe drugi zespół AZS-u Gorzów 70:64. W piątek w Krakowie w ćwierćfinale Pucharu Polski poznanianki zmierzą się z pierwszym zespołem AZS-u Gorzów, który występuje w ekstraklasie.

Świetne wieści także z Kalisza. Tam, w pierwszej lidze siatkarek, miejscowy MKS pokonał we własnej sali NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0.

Nie najlepiej poszło niestety przedstawicielom sportów walki. Grunwald Poznań przegrał na wyjeździe z Wrestling Team Piotrków Trybunalski 1:7 w meczu Krajowej Ligi Zapaśniczej. Jedyną walkę dla poznańskiej drużyny wygrała brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro - Monika Michalik; swój pojedynek zremisowała Agnieszka Wieszczek-Kordus, brązowa medalistka z Pekinu.

W środę grano bądź walczono nie tylko o ligowe punkty. W piłkarskim meczu sparingowym na poznańskiej Śródce drugoligowa Warta Poznań pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne z czwartej ligi 2:0. Gole zdobyli Tomasz Dejewski w pierwszej połowie oraz Filip Brzostowski po przerwie. W zespole Tarnovii do przerwy grali byli zawodnicy Lecha - Bartosz Ślusarski i Zbigniew Zakrzewski. Grającym trenerem jest również dobrze znany kibicom Kolejorza - Marcin Kikut.