NA ANTENIE: TYLE SAMO PRAWD ILE KLAMSTW (2022)/STILLNOX, MAJA KONARSKA

Medale dla Polaków

Publikacja: 26.05.2019 g.15:56  Aktualizacja: 26.05.2019 g.15:58 Informacyjna Agencja Radiowa
Siedem polskich osad stanęło dzisiaj na podium zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie w Poznaniu.
 Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie - Poznań 2010 - Radio Merkury
/ Fot. (Radio Merkury)

Dziewięć polskich osad stanęło w niedzielę na podium zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie w Poznaniu. Kanadyjkarze Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski wygrali rywalizację dwójek na 200 m. W tej samej konkurencji wśród kobiet drugie były Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska.

Na 1000 m. drugie miejsce zajęli Michał Kudła i Tomasz Kamiński. W wyścigu na 5000 m. drugi był Wiktor Głazunow, a trzeci Mateusz Kamiński. W zmaganiach kajakarek na 200 m. na drugim stopniu podium stanęły Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk, a na trzecim - Marta Walczykiewicz i Helena Wiśniewska. Trzeci w jedynkach na 1000 m. był kanadyjkarz Tomasz Kaczor. Także na trzeciej pozycji wyścig kanadyjkarek na 500 m ukończyły Karolina Naja, Anna Puławska, Helena Wiśniewska i Katarzyna Kołodziejczyk.

W sobotę drugie miejsce zajęła dwójka kanadyjkarzy rywalizująca na dystansie 500 metrów - Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński. Na trzecich pozycjach uplasowali się startujący w jedynkach: kanadyjkarz Tomasz Kaczor na 1000 m. i kajakarka Marta Walczykiewicz na 200 m.