NA ANTENIE: Mała czarna

Medale dla polskich wioślarzy

Publikacja: 18.06.2017 g.16:42  Aktualizacja: 18.06.2017 g.22:58
Pięć polskich osad stanęło na podium w niedzielę, ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w wioślarstwie, które odbyły się na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.
puchar swiata w wioślarstwie 2017 - POSiR
/ Fot. POSiR

Zwycięstwo odniosła czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zilmann. Polki uzyskały czas 6 minut, 14 i 6 dziesiątych sekundy (6:14.60), a drugie Australijki wyprzedziły o ponad 2,5 sekundy (6:17.29).

Drugie miejsce wywalczyła dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet - Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak. Biało-czerwone o 1,7 sekundy przegrały z Chinkami (6:50.93). Trzecie lokaty zajęły: czwórka bez sterniczki (Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann), dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski), a także dwójka podwójna mężczyzn (Dominik Czaja i Adam Walenciak).

W całych zawodach, biało-czerwoni ośmiokrotnie stawali na podium - w sobotę w jedynce wagi lekkiej w gronie mężczyzn triumfował Artur Mikołajczewski, a wśród kobiet druga była Joanna Dorociak. Z kolei trzeci, ale w jedynkach paraolimpijczyków był Jarosław Kailing.