NA ANTENIE: Popołudniówka Radia Poznań

Nadmorska kuracja Kolejorza

Publikacja: 30.11.2020 g.07:09  Aktualizacja: 30.11.2020 g.13:18 Grzegorz Hałasik
Do tej pory piłkarze Lecha rozczarowywali w meczach ekstraklasy, ale byli chwaleni za postawę w Lidze Europy. Po czwartkowym zawaleniu meczu w Liege, także puchary przestały cieszyć. Może więc w rozgrywkach krajowych nastąpi przełom? W poniedziałek 30 listopada wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk. Transmisja na antenie Radia Poznań.
apollon-lech - Przemysław Szyszka - Lech Poznań

Tuż po meczu ze Standardem trener Dariusz Żuraw, pewnie jeszcze nabuzowany emocjami, był bardzo szczery w swoich wypowiedziach. Wprost zaznaczył, że głównym winowajcą jest Djordje Crnomarkovic i skoro szans na awans do 1/16 finału Ligi Europy już właściwie nie ma, to „trzeba się zastanowić, co dalej”. W spokojnych okolicznościach trener Żuraw tak by się nie wypowiedział, tymczasem emocje sprawiły, że już wiemy, co teraz jest priorytetem. Cała para w ekstraklasę!

Do kotła poznańskiej lokomotywy trzeba jednak dosypać wagon węgla, bo prędkość musi ona zwiększyć znacznie, jeżeli kolejarze z Bułgarskiej poważnie myślą o dogonieniu czołówki. Lektura tabeli rozgrywek nie jest bowiem przyjemna. Lech na dobre zadomowił się w dolnej połowie i do prowadzącej Legii przed 11.kolejką traci 12 punktów. Jeden mecz zaległy jest tylko malutkim usprawiedliwieniem. Poniedziałkowy rywal spisuje się w tym sezonie lepiej od poznaniaków. Lechia ma na koncie 16 punktów w dziesięciu meczach, a Lech 10 w dziewięciu spotkaniach.

Największy problem Kolejorza w tym sezonie to końcówki spotkań. W ostatnich dziesięciu minutach poszczególnych gier uciekło sporo punktów, a zaczęło się to już w pierwszej ligowej kolejce, gdy Lech uległ w Lubinie Zagłębiu 1:2. Kumulacja złych końcówek nastąpiła w listopadzie, a mecze z Legią w Warszawie, z Rakowem w Poznaniu i ze Standardem w Liege wciąż są nerwowym kibicowskim wspomnieniem. O tym, że tak nie musi być, niech świadczą dwa mecze, w których Lech punkty w końcówkach ratował – derby z Wartą, wygrane 1:0 oraz spotkanie z Cracovią, zremisowane 1:1. Teoretycznie pewnie wszyscy w Lechu wiedzą, co zrobić, by błędów nie popełniać. Czas na praktykę. Może pomoże nadmorskie powietrze? Lech zaplanował dwie doby nad Bałtykiem, od niedzieli do wtorku, a bazą jest hotel w sopockiej dzielnicy Karlikowo, skąd spacer na plażę to zaledwie kilka minut. Zespół po spotkaniu nie wróci do Poznania, tylko czarterem z Gdańska poleci prosto do Lizbony, zagrać z Benfiką w Lidze Europy.

Ekstraklasowy mecz Lecha z Lechią w Gdańsku zaplanowano na poniedziałek 30 listopada. Początek o godz. 18.00. Na antenie Radia Poznań boiskowe wydarzenia skomentuje Grzegorz Hałasik.