NA ANTENIE: W środku dnia

Najszybszy kibic Lecha Poznań w historii!

Publikacja: 04.03.2018 g.19:17  Aktualizacja: 05.03.2018 g.07:09
Złoty medal halowych mistrzostw świata w Birmingham wywalczyła męska sztafeta 4x400 metrów. Wśród naszych reprezentantów był Jakub Krzewina - prywatnie kibic Lecha Poznań.
jakub krzewina - TVP.info
/ Fot. (TVP.info)

Biało czerwoni w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina ustanowili nowy halowy rekord świata - 3 minuty, sekunda i 77 setnych (3:01.77). Zdobył go finiszującyna ostatniej zmianie Krzewina, który z całą pewnością wspiera obecnie swoją ulubioną drużynę piłkarską w zmaganiach z Legią.

To jednak nie koniec polskich sukcesów. Kolejny srebrny medal zdobyła kobieca sztafeta 4x400 metrów. Polki przegrały na mecie z Amerykanami i Jamajkami - te ostatnie zostały jednak zdyskwalifikowane. Brąz z kolei przypadł Brytyjkom. W składzie polskiej czwórki biegła 24-letnia zawodniczka AZS-Poznań, pochodząca ze Śremu Patrycja Wyciszkiewicz.

Marcin Lewandowski został halowym wicemistrzem świata w biegu na 1500 metrów. Polak przegrał tylko z Etiopczykiem Teferą.

Rywali znokautował Kamil Stoch. W indywidualnym konkursie Pucharu Świata w Lahti pokonał o 28,2 pkt. Niemca Markusa Eisenbichlera. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a czwarte - Dawid Kubacki.

Nasz trzykrotny mistrz olimpijski odniósł dzisiaj swoje 27 pucharowe zwycięstwo. Stoch umocnił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej. Ma 127 punktów przewagi nad Niemcem Richardem Freitagiem, który był dziś piętnasty oraz 195 pkt. nad jego rodakiem Andreasem Wellingerem, który zajął dziś 8. miejsce.