NA ANTENIE: Serwis informacyjny

Ogródek nie przyniósł szczęścia

Publikacja: 22.09.2018 g.18:16  Aktualizacja: 22.09.2018 g.19:46 Dawid Cytrowski
Nie tak wyobrażali sobie piłkarze warty Poznań powrót na obiekt przy Drodze Dębińskiej. Zieloni gładko przegrali z Rakowem Częstochowa 0:2.
drużyna warta poznań - Warta Poznań Twitter
/ Fot. (Warta Poznań Twitter)

To goście z Częstochowy byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Raków jest liderem tabeli, a w swoim składzie kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością.

Nadzieją dla Warty miał być fakt, iż poznaniacy po raz pierwszy w tym sezonie mogli zagrać na swoim stadionie. Długo wydawało się, że Zieloni potrafią to wykorzystać - w pierwszej połowie podopieczni Petra Nemca dzielnie się bronili i wyprowadzali niebezpieczne kontrataki. Po jednym z nich świetnej okazji nie wykorzystał Niklas Zulciak. W doliczonym czasie gry ów "zielony mur" został jednak skruszony, a bramkę po strzale głową zdobył Sebastian Musiolik.

Druga część spotkania przebiegała już pod zdecydowane dyktando gości. W 56 minucie na 2:0 podwyższył Andrzej Niewulis. Zawodnicy z Poznania byli coraz bardziej sfrustrowani, czego efektem były czerwone kartki dla Michała Grobelnego i Jakuba Kiełba.

W środę podopieczni Petra Nemca zagrają w Rzeszowie z tamtejszą Resovią w 1. rundzie Pucharu Polski.