NA ANTENIE: BOJE SIE O CIEBIE (2021)/KASKA SOCHACKA, VITO BAMBINO

Ostrovia wciąż bez wygranej

Publikacja: 10.11.2018 g.21:32  Aktualizacja: 10.11.2018 g.21:34 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Koszykarki Ostrovii Ostrów Wlkp. wciąż bez zwycięstwa w ekstraklasie. W sobotę przegrały we własnej hali ze Ślęzą Wrocław 47:80 i była to już ich siódma porażka w sezonie. Pokonane z parkietu schodziły także inne wielkopolskie zespoły koszykarskie. Drużyny z naszego regionu zdecydowanie lepiej radziły sobie za to pod siatką.
ostrovia foto - Ostrovia
/ Fot. (Ostrovia)

W Ostrowie wyrównana walka trwała tylko do przerwy. W tej części spotkania bardzo dobrze w ekipie gospodarzy spisywała się zwłaszcza Jowita Ossowska, która w całym meczu zdobyła 20 punktów. Po przerwie faworyzowana Ślęza zaczęła zdecydowanie lepiej grać w obronie i skutecznie rzucać z dystansu. Zespół gości wypracował sobie przewagę, którą powiększał już do końca spotkania. Porażki zanotowały także oba wielkopolskie zespoły w I lidze koszykarzy. Biofarm Basket Poznań uległ Śląskowi Wrocław 70:79, a Jamalex Polonia 1912 Leszno przegrała na wyjeździe z Księżakiem Łowicz 80:97.

Sobota była za to udana dla wielkopolskich zespołów siatkarskich. W I lidze mężczyzn Krispol Września pokonał na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1, a w I lidze kobiet zespół Enei Energetyka Poznań zwyciężył WTS Włocławek 3:0.

Drugie spotkanie z rzędu przegrali piłkarze pierwszoligowej Warty Poznań. Zieloni w "Ogródku" przy Drodze Dębińskiej ulegli Stomilowi Olsztyn 0:1. Jedyną bramkę meczu zdobył w 54. minucie Wołodymir Tanczyk.