NA ANTENIE: GIRLS GO WILD (2018)/LP

Pewne zwycięstwo Lecha. Zacięta walka o mistrzostwo

Publikacja: 20.04.2022 g.20:33  Aktualizacja: 21.04.2022 g.09:16 Grzegorz Hałasik
Lech Poznań stracił pozycję lidera piłkarskiej ekstraklasy. Kolejorz pokonał wprawdzie przy Bułgarskiej Górnika Łęczna 3:0, ale w Szczecinie Pogoń przegrała z Rakowem 1:2 i to zespół z Częstochowy objął prowadzenie w tabeli.
lech górnik - Jakub Kaczmarczyk - Radio Poznań

Poznaniacy rozprawili się z Górnikiem do przerwy. Gole zdobyli Joao Amaral w 4.minucie, Jesper Karlstroem w 26. i Mikael Ishak w 44. minucie. Trener Maciej Skorża przyznał, że jego zespół lepiej grał w pierwszej połowie.

Drużyna pokazała, że wie czego chce na boisku, że jest dobrze zmotywowana i podeszła do tego, jak należy. Szybko strzelona bramka dała nam na pewno więcej luzu. Druga bramka po stałym fragmencie gry też bardzo ważna i ta trzecia po bardzo fajnej współpracy Joaoa Amarala z Mikaelem Ishakiem i ze współpracy tych zawodników bardzo się cieszę. Ale cała drużyna zagrała w pierwszej połowie dobrze. Po przerwie można być trochę rozczarowanym i jestem rozczarowany tym, że nie wykorzystaliśmy tych sytuacji, które mieliśmy, bo kilka akcji było naprawdę bardzo ładnych.

W tabeli ekstraklasy Lech i Raków mają po 62 punkty, ale drużyna z Częstochowy ma korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań. Trzecia Pogoń traci trzy punkty. Do końca sezonu trzy czołowe zespoły mają do rozegrania po cztery mecze. Ponadto Lech i Raków 2 maja zagrają w finale Pucharu Polski.