NA ANTENIE: PIERWSZA PLANETA OD SŁOŃCA

Popis Lecha w Nikozji!

Publikacja: 23.09.2020 g.20:23  Aktualizacja: 24.09.2020 g.13:29 Dawid Cytrowski
To była demonstracja siły Lecha Poznań. Kolejorz rozgromił w Nikozji cypryjski Apollon Limassol aż 5:0 w meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Europy.
lech poznan apollon nikozja - Lech Poznań

To jedno z najwyższych w historii wyjazdowych zwycięstw Lecha w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Dopiero w 42. minucie świetne podanie w pole karne Daniego Ramireza wykorzystał Pedro Tiba. Kolejorz worek z bramkami rozwiązał na dobre w drugiej części meczu. Tuż po przerwie podwyższył Mikael Ishak, a później gole strzelali kolejno Jakub Kamiński, Jan Sykora oraz ponownie Pedro Tiba.

Tylko raz, w 2009 roku, Lech wygrał na europejskiej arenie w wyjazdowym meczu różnicą pięciu bramek.

O fazę grupową poznaniacy powalczą - znów w delegacji - z lepszym z pary Royal Charleroi - Partizan Belgrad.