NA ANTENIE: RAKIETA (2024)/BARANOVSKI(W POZNANIU 4.4.24.)

Porażka Warty na Bułgarskiej

Publikacja: 20.11.2011 g.16:10  Aktualizacja: 20.11.2011 g.19:08
Piłkarze poznańskiej Warty zagrali w niedzielę po raz ostatni w tym roku. Na stadionie przy Bułgarskiej Zieloni podejmowali lidera pierwszej ligi - Pogoń Szczecin. Była to runda rewanżowa; w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Szczecinie było 2:1 dla Pogoni. W niedzielę było 1:2.
Warta Poznań - logo - Warta Poznań
/ Fot. (Warta Poznań)

Do przerwy był remis 1:1. Obie bramki padły... z rzutów karnych. O wyniku zdecydował gol Vuka Sotirovica zdobyty w ostatniej minucie spotkania.

Porażka z Pogonią, że po 20. kolejkach Warta Poznań jest dopiero na dziewiątym miejscu. Do pozycji dających awans do ekstraklasy warciarze racą w tym momencie aż 12 punktów, a więc szanse na awans są tylko teoretyczne.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Reiss (11. z karnego), 1:1 Andradina (33. z karnego), 1:2 Sotirović (90.)

WARTA: Szamotulski Ż - Wichtowski Ż, Jasiński, Sobieraj, Kosznik - Ngamayama, Foszmańczyk (46. Marciniak) - Magdziarz Ż, Reiss (81. Goliński), Sasin - Ujek (64. Gajtkowski).

POGOŃ: Janukiewicz - Hricko, Radler, Noll, Pietruszka Ż - Frączczak (60. Akahoshi), Szałek, Ława Ż, Andradina, Kolendowicz (90. Rogalski) - Djousse (66. Sotirović).

Sędzia: Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 4,7 tys.