NA ANTENIE: Mała czarna

Porażki pod siatką i koszem

Publikacja: 25.11.2018 g.00:40  Aktualizacja: 25.11.2018 g.00:52 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Aż cztery porażki poniosły w sobotę wielkopolskie zespoły na koszykarskich i siatkarskich parkietach ekstraklasy. Trochę lepiej radzili sobie pierwszoligowcy.
koszykarki koszykówka AZS Politechnika Poznań - Karolina Rej
/ Fot. Karolina Rej

W ekstraklasie koszykarek zespół Enei AZS Poznań przegrał na własnym parkiecie z Pszczółką Polski-Cukier AZS Lublin 69:81. Po trzech kwartach rywalki prowadziły już różnicą 17 punktów, ale zryw akademiczek na początku czwartej odsłony (seria 10:0) dał jeszcze nadzieję na nawiązanie walki. Na więcej już jednak "pszczółki" nie pozwoliły i poznanianki zanotowały szóstą porażkę w sezonie. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie gospodarzy była Amerykanka Jazmine Davis, która zdobyła 21 punktów.

Pokonani z parkietu schodzili także koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wlkp., którzy w meczu 8. kolejki ekstraklasy ulegli na wyjeździe Startowi Lublin 83:88. Po pierwszej połowie ostrowianie przegrywali już 30:47, ale później zdołali odrobić część strat i doprowadzić do emocjonującej końcówki. Lepsi okazali się w niej jednak lublinianie. Najwięcej punktów dla Stali (18) zdobył w tym spotkaniu Przemysław Żołnierewicz. W I lidze koszykarzy serię porażek przerwał Biofarm Basket Poznań, zwyciężając SKK Siedlce 96:57. Z kolei Jamalex Polonia 1912 Leszno uległa na wyjeździe AZS AGH Kraków 75:95.

Dwie porażki poniosły wielkopolskie drużyny w ekstraklasie siatkarek. Enea PTPS Piła przegrał z Chemikem Police 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 23:25), a Energa MKS Kalisz uległ Pałacowi Bydgoszcz 0:3 (19:25, 14:25, 21:25). W I lidze siatkarki Enei Energetyka Poznań pokonały SMS PZPS Szczyrk 3:1, a siatkarze Krispolu Września ulegli na wyjeździe Stali Nysa 2:3.