NA ANTENIE: Sobotnie popołudnie z Radiem Poznań

Publikacja: 13.02.2018 g.14:05  Aktualizacja: 13.02.2018 g.14:11 Dawid Cytrowski
To był najważniejszy dzień zimowych igrzysk w Pjongczangu dla poznaniaka Jana Szymańskiego.
Jan Szymański na wirażu, łyżwiarstwo szybkie - Jan Szymański/Facebook
/ Fot. (Jan Szymański/Facebook)

Panczenista AZS AWF wystartował we wtorek na swoim koronnym dystansie - 1500 metrów. Przed czterema laty w tym biegu wygrał inny Polak Zbigniew Bródka. Choć pewne było, że o medal może być trudno, to Szymański zapowiadał walkę do końca.

- Na tym dystansie różnice są minimalne. To, że Zbigniew przed czterema laty zdobył złoto tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ja też mogę. To nie jest coś niewykonalnego. Ja się nastawiam pozytywnie. Chcę przywieźć z igrzysk jak najwięcej dobrych wspomnień - mówił przed startem Jan Szymański.

Ostatecznie Szymański zajął 16. miejsce, broniący tytułu Bródka był 12., a Konrad Niedźwiedzki sklasyfikowany został na 20. pozycji. Mistrzem olimpijskim został natomiast Holender Kjeld Nuis.

Przed czterema laty w Soczi Szymański zdobył brązowy medal w biegu drużynowym. Teraz jednak Polacy nie zdołali się zakwalifikować do tej konkurencji.