NA ANTENIE: CZERWONY JAK CEGLA (2023)/CICHONSKI, TORRES BAND, SEBASTIAN RI

Przegrywamy w Chorzowie z Portugalią

Publikacja: 11.10.2018 g.21:28  Aktualizacja: 12.10.2018 g.08:22 Informacyjna Agencja Radiowa
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Chorzowie z Portugalią 2:3 (1:2) w swoim drugim meczu grupy 3. poziomu A Ligi Narodów.
lewandowski robert mecz z niemcami - PZPN
/ Fot. PZPN

"Biało-czerwoni" wyszli na prowadzenie w 18. minucie po golu Krzysztofa Piątka. Wyrównał w 32. minucie Andre Silva, a od 43. minuty Portugalczycy prowadzili po samobójczym trafieniu Kamila Glika.

Bramkę na 3:1 dla gości zdobył w 52. minucie Bernardo Silva. W 77. minucie wynik ustalił Jakub Błaszczykowski, który pobił rekord liczby występów w narodowej drużynie. W czwartek reprezentował Polskę po raz 103. Setny występ zanotował Robert Lewandowski.

Portugalczycy prowadzą w tabeli grupy 3. z sześcioma punktami na koncie. Drugie miejsce zajmują Polacy, a trzecie - Włosi. Oba zespoły mają po jednym punkcie i w niedzielę zmierzą się ze sobą na Stadionie Śląskim.