NA ANTENIE: CUD (2024)/EMO, MARTA BIJAN

Przerwana seria akademiczek

Publikacja: 12.12.2017 g.21:41  Aktualizacja: 12.12.2017 g.21:42 Wojciech Bernard
Koszykarkom Enei AZS Poznań nie udało się przedłużyć serii zwycięstw. Po trzech wygranych z rzędu, akademiczki tym razem uległy na własnym parkiecie Enerdze Toruń 71:76.
enea azs poznan - Enea AZS Poznań (facebook.com)
/ Fot. Enea AZS Poznań (facebook.com)

Był to zaległy mecz 11. kolejki ekstraklasy, który ponad tydzień temu został odwołany ze względu na problemy torunianek z powrotem do kraju po spotkaniu Pucharu Europy. Pierwsza połowa toczyła się przy lekkiej przewadze zespołu gości. Zawodniczki Energi do szatni schodziły z przewagą ośmiu punktów (41:33). W dwóch kolejnych kwartach AZS zagrał lepiej i na początku ostatniej odsłony zmniejszył straty do zaledwie jednego "oczka". Na więcej rywalki już jednak nie pozwoliły. W ostatniej akcji meczu Jazmine Davis miała szansę doprowadzić do dogrywki, ale jej rzut "za trzy" był niecelny. To właśnie Amerykanka była najskuteczniejszą zawodniczką poznańskiej drużyny - zdobyła 25 punktów.

W najbliższą sobotę akademiczki zagrają z CCC Polkowice.