NA ANTENIE: Serwis Informacyjny

Puchar Polski we florecie: Walczyk-Klimaszyk i Wojtkowiak wygrali w Poznaniu

Publikacja: 28.01.2023 g.19:32  Aktualizacja: 28.01.2023 g.19:38 PAP
Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) oraz Julia Walczyk-Klimaszyk (KU AZS-UAM Poznań) zwyciężyli w Poznaniu w trzeciej rundzie Pucharu Polski we florecie. Zawody były jednocześnie 44. Memoriałem Fechmistrza Jana Pieczyńskiego.
mid-23128424 - Marek Zakrzewski - PAP
Igor Woźniak (L) w pojedynku z Bartoszem Gocem (P) / Fot. Marek Zakrzewski (PAP)

Walczyk-Klimaszyk triumfowała w poznańskich zawodach czwarty raz z rzędu. Reprezentantka Polski pewnie i szybko wygrywała swoje pojedynki w fazie finałowej, a w decydującej walce pokonała Aleksandrę Jeglińską (9AZS AWF Warszawa) 15:6. Trzecie miejsca zajęły Renata Tomczak (IKS Leszno) i Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań).

Florecistka KU AZS-UAM Poznań wygrała także zawody PP w Gdańsku, rozgrywane w listopadzie ubiegłego roku.

W finale mężczyzn Wojtkowiak wygrał z Mateuszem Kwiatkowskim (AZS AWFiS Gdańsk) 15:12. Na trzecich pozycjach sklasyfikowani zostali dwaj zawodnicy IKS Leszno - Filip Winkhof oraz Szymon Pacholczyk.

W turnieju wystąpiło 116 zawodników. Czwarta i ostatnia runda PP we florecie rozegrana zostanie w Warszawie w dniach 15-16 kwietnia.