NA ANTENIE: JUTRO MOZEMY BYC SZCZESLIWI (LIVE U/ORGANEK, ADAM NOWAK

Skromna zaliczka Lecha na początku eliminacji do Ligi Mistrzów

Publikacja: 05.07.2022 g.21:54  Aktualizacja: 06.07.2022 g.10:45 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań wygrali przy Bułgarskiej z Karabachem Agdam 1:0 w pierwszym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył w 40. minucie Szwed Mikael Ishak.
ishak - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu poznaniaków. To Azerowie dyktowali warunki, gra toczyła się głównie pod polem karnym Kolejorza. Goście jednak nie potrafili sobie stworzyć dobrych sytuacji strzeleckich. Jedną z nielicznych wykorzystali za to mistrzowie Polski. Z prawej strony dośrodkowywał Joel Pereira, a Ishak strzelił z trzech metrów do niemal pustej bramki.

Po zmianie stron gra gospodarzy była już nieco lepsza. Lech mógł podwyższyć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam Filip Szymczak uderzył prosto w bramkarza rywali, a Michał Skóraś nie wykorzystał szansy na dobitkę.

Dużo świeżości wniosły zmiany, to na pewno ruszyło zespół. Ponadto w 50. minucie wyszliśmy do przeciwnika trochę wyżej, nie pozwalaliśmy, żeby mieli tyle miejsca, kiedy budowaliśmy sobie akcje. Staraliśmy się ich odcinać i zaczęli popełniać błędy

- mówił po meczu Skóraś.

Rewanż odbędzie się 12 lipca na stadionie w Baku. Zwycięzca dwumeczu zagra w 2. rundzie z mistrzem Szwajcarii FC Zurich.