NA ANTENIE: SING-SING (2024)/MROZU, MARYLA RODOWICZ

Sportowa niedziela w regionie (21 maja)

Publikacja: 21.05.2017 g.20:39  Aktualizacja: 21.05.2017 g.21:12 Dawid Cytrowski
Wielkopolska
Kolejny tytuł mistrzowski dla piłkarek z Konina, ale nie tylko. Oto najważniejsze informacje dla kibiców w Wielkopolsce.
medyk konin wygrywa i awansuje - Kamil Strajch/Medyk Konin
/ Fot. Kamil Strajch/Medyk Konin

Piłkarki Medyka Konin po raz czwarty z rzędu wywalczyły tytuł mistrzyń Polski. W niedzielę koninianki wygrały z SMSem Łódź 9:1 i na kolejkę przed końcem sezonu mają 6 punktów przewagi nad drugim Górnikiem Łęczna.

Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz zajęła trzecie miejsce w finałowym wyścigu kajakarek w konkurencji K1 na 200 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w portugalskim Montemor-o-Velho. Najszybsza była reprezentantka gospodarzy Teresa Portela.

Joanna Fiodorow z AZSu Poznań zajęła trzecią pozycję w konkursie rzutu młotem na mityngu lekkoatletycznym w Kawasaki w Japonii. Polka uzyskała 71,46 m.

Katarzyna Piter z Grunwaldu Poznań odpadła w 1/8 finału debla turnieju tenisistek w Strasburgu. Polka i Chinka Chen Liang przegrały z Białorusinką Wierą Łapko i reprezentantką Indii Prataną Thombare 3:6, 4:6.

Na żużlowych torach w Ekstralidze FOGO Unia Leszno przegrała na wyjeździe ze Stalą Gorzów Wielkopolski 39:51, w I lidze Eurofinnance Polonia Piła uległa Unii Tarnów 30:60, a w II lidze Kolejarz Rawicz przegrał z KSMem Krosno 34:56, a GTM Start Gniezno uległ Motorowi Lublin 44:46.