Publikacja: 18.09.2017 g.08:48  Aktualizacja: 18.09.2017 g.08:52 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Sporo działo się w niedzielę z udziałem drużyn z Wielkopolski.
mks kalisz piłka ręczna - Danuta Synkiewicz
/ Fot. Danuta Synkiewicz

Żużlowcy Fogo Unii Leszno pokonali drużynę Betardu Sparty Wrocław 49:41 w pierwszym meczu finałowym mistrzostw Polski. Najwięcej punktów dla zespołu Byków - po 10 - wywalczyli Piotr Pawlicki i Bartosz Smektała. Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień we Wrocławiu.

Sporo powodów do radości mieli w niedzielę żużlowi kibice w Gnieźnie, gdzie miejscowy zespół HAWA Startu zwyciężył Speed Car Motor Lublin 53:36 i awansował do I ligi. Gnieźnianie z nawiązką odrobili dziesięciopunktową stratę z pierwszego spotkania finałowego, które tydzień temu odbyło się w Lublinie. O sukcesie gospodarzy zadecydowały dwa ostatnie biegi, wygrane przez zawodników Startu po 5:1. Najskuteczniejszym żużlowcem ekipy z Wielkopolski był Adrian Gała, który zdobył 13 punktów.

Historyczne zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi odnieśli w niedzielę szczypiorniści MKS Kalisz. W trzeciej kolejce sezonu wielkopolski beniaminek zwyciężył na własnym parkiecie Stal Mielec 30:27.