NA ANTENIE: Informacje sportowe

Srebrny medal dla Marty Walczykiewicz!

Publikacja: 24.08.2019 g.19:59  Aktualizacja: 24.08.2019 g.20:01 Wojciech Bernard
Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz wywalczyła srebrny medal trwających w węgierskim Szegedzie kajakarskich mistrzostw świata. W finale rywalizacji jedynek na 200 metrów uległa tylko utytułowanej Nowozelandce Lisie Carrington.
Marta Walczykiewicz - UM Kalisz

Faworytka wyścigu wyraźnie wyprzedziła pozostałe zawodniczki, ale za jej plecami rozegrała się emocjonująca walka o kolejne medale. Rozstrzygnął ją dopiero... fotofinisz. Walczykiewicz okazała się na mecie minimalnie lepsza od Dunki Emmi Aastrand Jorgensen i Hiszpanki Teresy Porteli.

Dla kajakarki z Kalisza to już szóste wicemistrzostwo świata w tej konkurencji. Dobry występ w Szegedzie zapewnił Polsce kwalifikację olimpijską na tym dystansie.

Srebrne krążki wywalczyły w sobotę także inne nasze zawodniczki - Justyna Iskrzycka w jedynkach na 1000 m oraz dwójka Karolina Naja i Anna Puławska na 500 m. Kwalifikację olimpijską uzyskała również dwójka kanadyjkarzy - Mateusz Kamiński i Michał Kudła z Posnanii, którzy w finale 1000 metrów finiszowali na szóstej pozycji.