Publikacja: 21.01.2018 g.07:10  Aktualizacja: 21.01.2018 g.06:34 Wojciech Bernard
To była dobra sobota dla wielkopolskich koszykarzy.
bm slam stal ostrów - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
/ Fot. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Trzy drużyny z naszego regionu wygrały swoje ligowe mecze. Pierwszą porażkę w sezonie poniosły natomiast siatkarki Energi MKS Kalisz.

Starcie BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski z Turowem Zgorzelec było jedynym sobotnim spotkaniem ekstraklasy koszykarzy. Ostrowianie wygrali 93:78, a ich najlepszym graczem był Adam Łapeta, który zanotował 18 punktów, 7 zbiórek i 4 bloki.

Po tym zwycięstwie Stal zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Dwie wygrane odnieśli wielkopolscy pierwszoligowcy. Koszykarze Jamaleksu Polonii 1912 Leszno pokonali Pogoń Prudnik 81:65, a Biofarm Basket Poznań na wyjeździe wygrał z SKK Siedlce 77:75.

W ekstraklasie szczypiornistów drużyna Energi MKS Kalisz zwyciężyła Zagłębie Lubin 28:24. Najwięcej bramek dla gospodarzy - po sześć - zdobyli Michał Drej i Dzianis Krycki.

Pierwszej porażki w sezonie doznały natomiast siatkarki Energi MKS Kalisz, które w meczu na szczycie I ligi uległy w stolicy Wiśle Warszawa 1:3. Druga wielkopolska drużyna - Enea Energetyk Poznań - wygrała na własnym parkiecie z Uni Opole 3:1. Pierwszy set tego meczu trwał ponad 40 minut i zakończył się zwycięstwem ekipy gości 38:36! W kolejnych odsłonach lepsze już były poznanianki. W I lidze siatkarzy Krispol Września pokonał na wyjeździe Olimpię Sulęcin 3:1.