NA ANTENIE: Wieczór z Radiem Poznań

Warta liderem!

Publikacja: 18.08.2017 g.23:44  Aktualizacja: 19.08.2017 g.11:49 Grzegorz Hałasik
W czwartej kolejce piłkarskiej drugiej ligi Warta pokonała na własnym boisku Gwardię Koszalin 3:0.
warta poznań mecz - Grzegorz Hałasik
/ Fot. Grzegorz Hałasik

Zieloni podtrzymali znakomitą passę, bowiem wygrali wszystkie dotychczasowe mecze w tym sezonie. W piątkowym spotkaniu z Gwardią gole strzelali w drugiej połowie, bowiem defensywnie nastawiony zespół z Koszalina skutecznie się bronił. W końcu siedem minut po przerwie w zamieszaniu podbramkowym do bramki rywala trafił Radosław Jasiński, a kolejne gole strzelili Karol Karol Żmijewski (73 min.) i Michał Przybyła (77 min.).

Mimo że mecz odbył się w „Ogródku" przy Drodze Dębińskiej, to gospodarzem była Gwardia, gdyż ma ona problemy z miejscem rozgrywania spotkań. Nie była to zamiana gospodarza, zatem wiosenny rewanż między tymi zespołami również odbędzie się w Poznaniu.

W tabeli drugiej ligi Warta zajmuje pierwsze miejsce i ma 12 punktów. Trzy punkty mniej ma Radomiak, który w sobotnie popołudnie zmierzy się z na wyjeździe z Legionovią. Wyłącznie drużyna z Radomia może wyprzedzić Zielonych w tabeli, ale tylko różnicą goli.

W środę 23 sierpnia kolejna seria spotkań, Warta o 17.30 zagra na własnym boisku z MKS-em Kluczbork.