NA ANTENIE: Informacje sportowe

Wielki Bal Sportowca 2018: poznaliśmy laureatów

Publikacja: 03.02.2018 g.10:05  Aktualizacja: 03.02.2018 g.16:19 Grzegorz Hałasik
Żużlowiec Unii Leszno - Piotr Pawlicki sportowcem roku w Wielkopolsce, Maciej Makuszewski najlepszym piłkarzem - to najważniejsze rozstrzygnięcia plebiscytu czytelników Głosu Wielkopolskiego. Wyniki ogłoszono w piątek wieczorem na Balu Sportowca w jednym z poznańskich hoteli.
bal sportowca 2018 - Karolina Rej
/ Fot. Karolina Rej

Zwycięstwo Piotra Pawlickiego nie dziwi, bowiem to kapitan Unii Leszno, która w zeszłym roku zdobyła żużlowe mistrzostwo Polski, to drużynowy mistrz świata z reprezentacją Polski i zwycięzca jednego turnieju cyklu Grand Prix - na Łotwie. Żużlowy leszczyński sukces został doceniony przez kibiców także w głosowaniu na trenera roku, bowiem triumfował szkoleniowiec Unii - Piotr Baron.

Drugie miejsce w głosowaniu na sportowca roku zajęła zapaśniczka Grunwaldu Poznań - Monika Michalik, mistrzyni Europy z zeszłego roku. Trzecie miejsce dla tenisistki AZS-u Poznań - Magdy Linette, która nie może wprawdzie pochwalić się jednym spektakularnym sukcesem, ale każdy wygrany mecz, każda zaliczona turniejowa runda sprawiły, że nasza zawodniczka puka do światowej elity i jest już 60-ta w punktacji WTA.

Srebrną piłkę dla piłkarza roku odebrał Maciej Makuszewski, wyróżniający się zawodnik Lecha, jedyny z aktualnych graczy Kolejorza, który zagrał w zeszłym roku w reprezentacji Polski.