NA ANTENIE: Mała czarna

Zmiennie pod koszami

Publikacja: 22.10.2017 g.18:55  Aktualizacja: 22.10.2017 g.20:58 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w niedzielę wielkopolskie zespoły występujące na parkietach koszykarskiej ekstraklasy. Swój mecz wygrała męska drużyna BM Slam Stal Ostrów Wlkp, a porażkę poniosły zawodniczki Enei AZS Poznań.
piłka koszykówka koszykówki - fotolia.pl
/ Fot. fotolia.pl

Ostrowianie pokonali na wyjeździe warszawską Legię 75:63. Zespół ze stolicy wprawdzie wygrał pierwszą kwartę 22:12, ale jeszcze przed przerwą Stal odrobiła straty i objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końcowej syreny. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie z Wielkopolski był Amerykanin Aaron Johnson, który zdobył 18 punktów.

Blisko sprawienia niespodzianki były poznańskie akademiczki, które po dwóch kwartach prowadziły na wyjeździe z faworyzowanym Artego Bydgoszcz 45:43. Po przerwie inicjatywę przejął jednak zespół gospodarzy, zwyciężając ostatecznie 79:72. W drużynie z Poznania najwięcej punktów zdobyła Ukrainka Kateryna Rymarenko, która zakończyła spotkanie z 17 punktami na koncie.