NA ANTENIE: Wielkopolskie popołudnie

Zwycięskie sparingi piłkarzy Lecha i Warty

Publikacja: 15.01.2022 g.17:15  Aktualizacja: 16.01.2022 g.09:25 Grzegorz Hałasik
Podczas zgrupowania w Turcji Kolejorz pokonał Banika Ostrawa 4:2, a Zieloni zwyciężyli w Bydgoszczy pierwszoligową Arkę Gdynia 1:0
lech poznań - Przemysław Szyszka - Lech Poznań

Piłkarze Lecha po dobrej pierwszej połowie prowadzili do przerwy 2:0, a bramki zdobyli Adriel Ba Loua i Dani Ramirez. Słabsza pierwsza faza drugiej połowy sprawiła, że Banik wyrównał na 2:2, ale później do czeskiej bramki trafili Filip Marchwiński i Nika Kwekweskiri. Lech ma w planie jeszcze cztery mecze kontrolne, w tym trzy w Turcji. Najbliższy we wtorek z macedońskim FK Skupi.

Świetnie spisali się też w Bydgoszczy piłkarze Warty Poznań. Zieloni pokonali dzisiaj w Bydgoszczy pierwszoligową Arkę Gdynia 1:0. Gola w 27 minucie strzelił najskuteczniejszy w tym sezonie gracz Warty, Słowak Adam Zrelak. Trener Dawid Szulczek postawił w tym spotkaniu na szeroką rotację, bowiem całe spotkanie rozegrał tylko bramkarz Jędrzej Grobelny, natomiast w polu dochodziło do wielu zmian w składzie i ustawieniu. Był to już drugi tej zimy sparing poznaniaków, którzy wczoraj przegrali ze Śląskiem Wrocław 0:1. Kolejne mecze Warta rozegra na zgrupowaniu w Turcji, na które wylatuje w poniedziałek.