NA ANTENIE: Rozmowy po zachodzie

Zwycięstwo Lecha, wzmocnienie Warty

Publikacja: 09.07.2019 g.19:16  Aktualizacja: 09.07.2019 g.19:29 Dawid Cytrowski
Kolejne zwycięstwo piłkarzy Lecha Poznań w meczu sparingowym. Z kolei poznańska Warta pozyskała nowych piłkarzy.
lech legia marchwiński tiba - Marcin Rajczak - Lech Poznań
/ Fot. Marcin Rajczak (Lech Poznań)

Piłkarze Lecha Poznań pewnie pokonali holenderskie Vitesse Arnhem 2:0 w swoim piątym meczu sparingowym przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Bramki dla Kolejorza, jeszcze przed przerwą, zdobyli Filip Marchwiński i Djordje Crnomarković. W drugiej połowie trener Dariusz Żuraw posłał na plac zupełnie nową jedenastkę, ale jego podopieczni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Bilans poznaniaków w meczach sparingowych jest bardzo dobry - była to już ich czwarta wygrana. W piątek lechitów czekają jeszcze dwa sparingi, ale oba będą zamknięte dla publiczności. W sobotę o godzinie 13 w galerii Posnania odbędzie się prezentacja drużyny.

Do nowego sezonu na zapleczu Ekstraklasy przyotowują się także piłkarze Warty Poznań. We wtorek dwuletni kontrakt z Zielonymi podpisali Aleks Ławniczak i Mariusz Rybicki. Ławniczak to wychowanek klubu z Drogi Dębińskiej, który ostatnio występował w rezerwach Miedzi Legnica. Do tej pory wystąpił we wszystkich trzech sparingach Warty w okresie przygotowawczym - z Pogonią Szczecin strzelił gola, a z ŁKS-em wypracował rzut karny. Z kolei Rybicki jest dużo bardziej doświadczony - na swoim koncie ma ponad 200 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej i na jej zapleczu. W środę o godz. 11 Zieloni zagrają w Grodzisku Wielkopolskim kolejny sparing z Olimpią Grudządz.