NA ANTENIE: W środku dnia

Lech Poznań wygrywa z Cracovią!

Publikacja: 10.12.2017 g.17:00  Aktualizacja: 07.01.2018 g.08:46
Lech Poznań pokonał Cracovię 1:0 (1:0) w meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę zdobył Emir Dilaver w 38. minucie spotkania.
Lech Cracovia - Karolina Rej
/ Fot. Karolina Rej

Austriak zdobył bramkę w 38. minucie meczu, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Darko Jevticia.

- Ten stały fragment gry zdecydował o wygranej gospodarzy - oceniał po meczu pomocnik krakowian Szymon Drewniak, który jeszcze dwa lata temu był zawodnikiem Kolejorza.

W starciu z Cracovią poznaniaków prowadził asystent trenera Nenada Bjelicy - Rene Poms. Chorwacki szkoleniowiec został bowiem wcześniej ukarany przez Komisję Ligi dwumeczową dyskwalifikacją za zachowanie w ostatnim spotkaniu z Piastem Gliwice.

10 minut wcześniej boisko opuścił pomocnik poznańskiej drużyny Maciej Makuszewski. Reprezentant Polski doznał kontuzji kolana, na razie nie wiadomo, jak poważnej.

Lech zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów. Cracovia jest 12. i ma 19 punktów. Prowadzi Górnik Zabrze, który zdobył 36 punktów. W pozostałych niedzielnych meczach, Wisła Kraków uległa Wiśle Płock 0:1 (0:1), a Pogoń Szczecin zremisowała z Zagłębiem Lubin 3:3 (3:1).