Publikacja: 01.10.2017 g.22:20  Aktualizacja: 17.10.2017 g.08:48 Dawid Cytrowski
Zdecydowane zwycięstwo Kolejorza. Legia w tym meczu nie istniała.
Lech Poznań Legia Warszawa 1 października 2017 - Leon Bielewicz
/ Fot. Leon Bielewicz

Takiego meczu chyba nikt się nie spodziewał. Lech Poznań zaskakująco łatwo wygrał z Legią Warszawa 3:0 w hicie 11. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Wynik już w 12. minucie otworzył kapitan Kolejorza Maciej Gajos. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Łukasz Trałka, a bezradną Legię w drugiej połowie dobił Maciej Makuszewski.

- To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie - powiedział po meczu Maciej Makuszewski. - Pierwsza połowa była bardzo dobra. Udało się nam strzelić dwie bramki. W drugiej troszeczkę zmieniliśmy taktykę, graliśmy bardziej agresywnie.  Wiedzieliśmy, że Legia będzie musiała nas zaatakować, bo nie miała nic do stracenia, więc czekaliśmy na kontratak. Z tej kontry strzeliliśmy na 3:0. Mogło być wyżej, ale myślę, że wynik odzwierciedlał to, co działo się na boisku.

Po tym zwycięstwie Lech wskoczył na drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Teraz przed ligowcami niemal dwa tygodnie przerwy, ze względu na mecze reprezentacji.