Publikacja: 11.02.2018 g.20:01  Aktualizacja: 12.04.2018 g.17:46
W pierwszym wiosennym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań bezbramkowo zremisował w Gdyni z tamtejszą Arką.
arena o kolejorzu - Krzysztof Ratajczak
/ Fot. Krzysztof Ratajczak

Powrót na boiska Ekstraklasy nie okazał się najłatwiejszym zadaniem dla Lecha Poznań. Piłkarze Nenada Bjelicy tylko zremisowali 0:0 w wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia.

Choć na trybunach był to mecz przyjaźni między kibicami obu drużyn, to na boisku było widać, że piłkarze obu ekip nie dadzą wyrwać sobie punktów bez walki. O ile pierwsza połowa była wyrównana, tyle w drugiej to Kolejorz zdecydowanie dominował. Nie potrafił jednak udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki.

W Lechu w drugiej połowie zadebiutowało trzech piłkarzy, którzy do składu poznańskiej drużyny dołączyli w zimowym okienku transferowym. Byli to napastnicy Oleksiy Khoblenko i Elvir Koljić oraz obrońca Piotr Tomasik.

Kolejorz tracąc punkty w meczu z Arką oddalił się od pozycji lidera LOTTO Ekstraklasy, którą zajmuje Legia Warszawa. Wojskowi w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:2 i mają na koncie 41 punktów. Lech jest drugi z 37 oczkami na koncie. Arka, która do tej pory zgromadziła 32 punkty jest ósma.