Żabka za darmo zajmuje chodniki? Radni zajęli się skargą
Samorząd ogłosił przetarg na modernizację płyty rynku, który ma otworzyć szeroką przebudowę starówki i jednocześnie stać się impulsem do zmian w systemie ogrzewania w centrum miasta.
To ostatni moment, kiedy możemy zrobić takie przyłącza
– mówił na dzisiejszej konferencji prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki, wskazując na ograniczone możliwości rozbudowy sieci w kolejnych latach.
Anna Poloch, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska podkreślała, że wsparcie finansowe ma realnie ułatwić mieszkańcom decyzję o zmianie źródła ogrzewania.
Wnioski będą mogli składać wszyscy właściciele lokali bądź też budynków. Będzie to dofinansowanie w granicach od 20 do 40 tysięcy, jeśli chodzi o części wspólne oraz dodatkowych 5 tysięcy dla mieszkania prywatnego
– zaznaczyła.
Uchwałę w tej sprawie mają podjąć na najbliższej sesji radni.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lesznie zapowiada bezpłatne wykonanie przyłączy dla budynków, które zgłoszą się w ramach programu, a termin składania deklaracji wydłużony został do 31 sierpnia.
Do tej pory chęć wykonania przyłączy zgłosiło 31 budynków obejmujących 141 mieszkań i 40 lokali użytkowych.