NA ANTENIE: Sobota z gwiazdami
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Nawet 40 tysięcy złotych dopłaty! Leszno zachęca do zmiany ogrzewania

Publikacja: 28.05.2026 g.17:19  Aktualizacja: 28.05.2026 g.17:24 Bartłomiej Klupś
Leszno
Wysokie dopłaty i wydłużony termin składania deklaracji. Miasto Leszna zachęca mieszkańców do podłączenia kamienic w centrum do miejskiej sieci ciepłowniczej.
IMG_20260528_085151 (2) - Bartłomiej Klupś - Radio Poznań
Fot. Bartłomiej Klupś (Radio Poznań)

Spis treści:

    Samorząd ogłosił przetarg na modernizację płyty rynku, który ma otworzyć szeroką przebudowę starówki i jednocześnie stać się impulsem do zmian w systemie ogrzewania w centrum miasta.

    To ostatni moment, kiedy możemy zrobić takie przyłącza

    – mówił na dzisiejszej konferencji prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki, wskazując na ograniczone możliwości rozbudowy sieci w kolejnych latach.

    Anna Poloch, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska podkreślała, że wsparcie finansowe ma realnie ułatwić mieszkańcom decyzję o zmianie źródła ogrzewania.

    Wnioski będą mogli składać wszyscy właściciele lokali bądź też budynków. Będzie to dofinansowanie w granicach od 20 do 40 tysięcy, jeśli chodzi o części wspólne oraz dodatkowych 5 tysięcy dla mieszkania prywatnego

    – zaznaczyła.

    Uchwałę w tej sprawie mają podjąć na najbliższej sesji radni.

    Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lesznie zapowiada bezpłatne wykonanie przyłączy dla budynków, które zgłoszą się w ramach programu, a termin składania deklaracji wydłużony został do 31 sierpnia. 

    Do tej pory chęć wykonania przyłączy zgłosiło 31 budynków obejmujących 141 mieszkań i 40 lokali użytkowych.

    https://radiopoznan.fm/n/GyZQ6W
    KOMENTARZE 0