Koniec remontów? Nic z tego. Ujście znów stanie w korkach
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Szymon Szynkowski vel Sęk przekazał dziś, że trwają rozmowy nad zorganizowaniem w tym czasie szczytu przedstawicieli państw regionu.
Jeżeli pojawiliby się tutaj liderzy innych krajów, właśnie w Poznaniu, to nie tylko w związku z obchodami, ale także po to, żeby rozmawiać o ważnych sprawach, podejmować strategiczne decyzje i to będzie też element przygotowań do G20.
- mówił poseł PiS.
Szymon Szynkowski vel Sęk zapowiada przekazanie większej liczby szczegółów na temat wydarzenia pod koniec maja. Inicjatywa ma związek z deklaracjami prezydenta RP Karola Nawrockiego, który podczas grudniowego szczytu G20 chce reprezentować kraje regionu. Mowa między innymi o formacie Trójmorza, skupiającym 13 państw położonych między Morzem Bałtyckim, Morzem Czarnym oraz Adriatykiem.