NA ANTENIE: BITTER SWEET SYMPHONY/THE VERVE

Lech wygrywa z Legią. Bohaterem 17-latek!

Publikacja: 25.04.2019 g.08:28  Aktualizacja: 25.04.2019 g.16:06 Wojciech Bernard
W meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Legię Warszawa 1:0.
lech legia marchwiński tiba - Marcin Rajczak - Lech Poznań
/ Fot. Marcin Rajczak (Lech Poznań)

17-letni Filip Marchwiński bohaterem Lecha Poznań! Gol młodego pomocnika dał drużynie Kolejorza zwycięstwo 1:0 w prestiżowym starciu z warszawską Legią. Marchwiński pojawił się na murawie w drugiej połowie spotkania, a w 81 minucie sam wypracował sobie bramkę, która zdecydowała o losach meczu, odbierając wślizgiem piłkę jednemu z rywali.

Filip Marchwiński po meczu nie mógł zbyt długo świętować udanego występu przeciwko Legii, bowiem w czwartek rano musi zameldować się w szkole. Jego zwycięska bramka pozwoliła Lechowi zachować teoretyczne szanse na wywalczenie miejsca premiowanego występem w europejskich pucharach.

W drugim meczu rozegranym w środę Lechia Gdańsk wygrała w Szczecinie z Pogonią 4:3 (0:0). Lechia wróciła na pozycję lidera, ma 63 punkty - tyle samo, co Legia Warszawa. Trzeci jest Piast Gliwice, który traci do tych klubów 4 punkty. Lech jest 7. (47 pkt.), a Pogoń o lokatę niżej (46 pkt.).