Lech gra o finał Pucharu Polski!

Publikacja: 08.07.2020 g.07:45  Aktualizacja: 08.07.2020 g.23:11 Grzegorz Hałasik
W półfinale rywalem Kolejorza przy Bułgarskiej będzie Lechia Gdańsk.
Lech Lechia - Leon Bielewicz

W tym sezonie to pierwszy pucharowy przeciwnik poznaniaków z ekstraklasy, bowiem do tej pory Lech eliminował ekipy z niższych lig - Chrobrego Głogów i Stal Mielec z 1.ligi oraz drugoligowe Resovię i Stal Stalowa Wola.

W miniony weekend Lechia oszczędziła swoich najlepszych zawodników i gładko uległa w lidze Cracovii 0:3, a Kolejorz rozegrał bardzo intensywny, zwycięski 2:1 mecz z Legią.

Kondycję zespołu mamy pod kontrolą. Zaraz po meczu z Legią nastąpiła odnowa biologiczna zawodników, którzy grali więcej niż 30 minut. Oprócz tego zostały przeprowadzone badania poziomu zmęczenia i obserwowaliśmy, jak poszczególni zawodnicy wyglądają na treningach. Oczywiście zmiany w składzie są wliczone, ale nie powiedziane, że one będą

- mówi Karol Bartkowiak, jeden z asystentów trenera Dariusza Żurawia.

O awansie do finału zadecyduje tylko jedno spotkanie, więc w przypadku remisu dojdzie do dogrywki i ewentualnie rzutów karnych. Początek meczu na stadionie przy Bułgarskiej o 20.00. Na naszej antenie transmisja.

Wczoraj pierwszym finalistą Pucharu Polski została Cracovia, która ograła Legię 3:0.